Rodzinne aktywności na Wielkanoc – jak zorganizować czas?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Podczas Świąt Wielkanocnych warto przygotować nie tylko wyjątkowe menu, ale również przyozdobić dom. Jednak, aby cała rodzina wspaniale się bawiła, potrzebna jest przyjemna atmosfera. Można ją wyczarować dzięki ciekawym rozrywkom. Jakie zabawy sprawdzą się podczas Świąt Wielkanocnych?

Rodzinne rozrywki, czyli co zrobić, aby wstać od wielkanocnego stołu!

Podczas rodzinnych spotkań można nawiązać bardzo głębokie relacje dzięki ciekawym zabawom. Warto jednak dostosować je do wszystkich gości obecnych podczas przyjęcia. Oto atrakcje, które z pewnością przypadną do gustu każdemu – bez względu na wiek.

1. Poszukiwanie wielkanocnych jajek

Ta zabawa skłania do masy aktywności. Do poszukiwań zaangażować można całą rodzinę. W tym przypadku przyda się duży ogród, ale nie jest to konieczne. Można także schować czekoladowe jajka w mieszkaniu. Liczy się kreatywność. Jedna osoba ukrywa słodkości, a pozostałe uzbrojone w koszyczki przeszukują teren. Ten, kto zgromadzi najwięcej, wygrywa!

2. Polewanie się wodą – śmigus-dyngus

To jedna z najbardziej znanych zabaw. W lany poniedziałek wedle tradycji wszyscy oblewają się wodą. Niegdyś wierzono, że dziewczyny, które są najbardziej mokre, cieszą się największym zainteresowaniem wśród chłopców! Teraz wszyscy oblewają się wodą, nie mają znaczenia wiek czy płeć.

3. Wybitka

Wybitka to kolejna tradycyjna zabawa. Jest ona jednak zdecydowanie mniej znana niż śmigus-dyngus. W tym przypadku nie trzeba nawet ruszać się od stołu. Na talerzu przed każdym gościem połóż ugotowane na twardo, nieobrane jajko. Na pierwszym etapie należy stukać się jajkiem o jajko sąsiada. Trudność polega na tym, aby nie dać sobie zbić skorupki, a jednocześnie stłuc ją przeciwnikowi. Wygrywa ta osoba, która najdłużej utrzyma jajko w całości!

4. Turlanie jajek

Ta zabawa z pewnością zaangażuje całą rodzinę, łącznie z seniorami. Trzeba przygotować jajka ugotowane na miękko i ustawić się w jednym miejscu na podłodze. Na znak wszyscy puszczają swoje jajka. Wygrywa ten, kogo jajko poleci najdalej.

5. Trafianie jajkami do celu

W tym przypadku trzeba przygotować się na masę śmiechu i… bałaganu. Najlepiej grać w plenerze, wówczas ograniczymy ilość rozbitych jajek. Stajemy w jednym miejscu i każdy próbuje trafić swoim jajkiem do wcześniej wykopanego dołka.

6. Jajeczny tor przeszkód

Do tej zabawy najlepiej użyć sztucznych jajek, czyli tych wykonanych z drewna, styropianu czy plastiku. Stwórz tor przeszkód z jajek, który zachęci Twoich gości do ruchu. Wspaniale sprawdzi się jako zabawa po dużym świątecznym obiedzie. Wygrywa ten, kto najszybciej dotrze do celu!

7. Lambada między jajkami

Tę formę rozrywki znają zapewne babcie i dziadkowie. Na podłodze poukładaj jajka, im więcej, tym lepiej. Teraz pary powinny tańczyć w rytm muzyki między jajkami, oczywiście tak, żeby nie uszkodzić żadnego z nich. Dla utrudnienia można dodatkowo zasłonić parom oczy. Duet, który bez nadepnięcia na jajko przetańczy cały utwór, najszybciej weźmie ślub.

Każda z tych zabaw z pewnością sprawi Twoim gościom wiele radości. Możesz zrobić rodzinie niespodziankę i zaplanować cały turniej! Dobra zabawa i niezapomniane wspólne chwile gwarantowane!

Zdj. główne: Leodgario Pescador/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać odpowiednie środki czystości i sprzęt do sprzątania?
Jak wybrać odpowiednie środki czystości i sprzęt do sprzątania?
Dowiedz się, jakie środki czystości i sprzęt do sprzątania są najlepsze dla Twojego domu. Pomożemy Ci dokonać świadomego wyboru.
DIY: Najpiękniejsze drewniane dekoracje
DIY: Najpiękniejsze drewniane dekoracje
Drewniane dekoracje stanowią doskonałe uzupełnienie np. stylu boho lub eko. Nie tylko w tych wnętrzach się sprawdzą – skandynawski minimalizm wręcz kocha drewniane akcenty. Oto najpiękniejsze z nich!
Jak rozwijać swoją pasję naukową – inspiracje i wskazówki
Jak rozwijać swoją pasję naukową – inspiracje i wskazówki
Pasja naukowa może przynieść wiele korzyści, nie tylko dla nas samych, ale i dla całego społeczeństwa. W tym artykule przedstawiamy wskazówki i inspiracje, które pomogą Ci rozwijać swoją pasję naukową i czerpać z niej jak najwięcej.
Ostatnie wpisy