DIY

DIY: Najpiękniejsze drewniane dekoracje

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Drewniane dekoracje stanowią doskonałe uzupełnienie np. stylu boho lub eko. Nie tylko w tych wnętrzach się sprawdzą skandynawski minimalizm wręcz kocha drewniane akcenty. Oto najpiękniejsze z nich!

Drewniane dekoracje, które możesz wykonać samodzielnie

Drewniany wieniec

Z kawałków drewna zrobić można piękną ozdobę. Potrzebować będziesz niewielkich kawałków np. brzozy, kleju na gorąco, sznurka, mchu, kwiatów i gałązek.

Z brzozy formujemy okrąg, który następnie przyklejamy do siebie przy użyciu kleju na gorąco. Po wyschnięciu do okręgu przyczepiamy sznurek, który pozwoli przywiesić ozdobę w dowolnym miejscu. Następnie przyozdabiamy całość kawałkami mchu, który przy użyciu kleju mocujemy do konstrukcji. Kwiaty najlepiej umieścić na mchu – dzięki temu stworzymy ciekawą kompozycję przywodzącą na myśl leśne runo. Do tego kilka gałązek na bokach i ozdoba gotowa. Można umieścić ją np. na drzwiach lub na oknie.

Półki z surowym akcentem

Białe półki, które znaleźć można w zasadzie w każdym sklepie wnętrzarskim, będą doskonałą bazą do stworzenia ciekawej ozdoby. Jeśli masz już takowe, wystarczy, że zaopatrzysz się w kilka okrągłych kawałków dowolnego drewna. Ważne, aby były one dokładnie tej wysokości co odległość między półkami. Następnie mocujemy drewniane fragmenty na końcach desek, tak aby tworzyły podpórki. Dobrze, aby gałęzie na poszczególnych poziomach stworzyły złudzenie łączenia się ze sobą. Drewno można połączyć, używając do tego wiertarki i wkrętów lub kleju do drewna.

Drewniana lampa

Lampa wykonana z drewna? Z pewnością doda wnętrzu charakteru. Stworzenie jej jest nieco trudniejsze, ale dla chcącego nic trudnego. Do przygotowania lampy potrzebna będzie duża, dosyć gruba gałąź, kabel oraz zakończenie lampy wraz z żarówką. W gałęzi przewiercić trzeba przestrzeń, w której umieszczona będzie baza lampy. Można ją wymontować z tej, którą już posiadamy w domu. Po przeciągnięciu okablowania do podstawy wystarczy przymocować gałęzie, które podtrzymywać będą lampę i dopasować ciekawy abażur najlepiej z naturalnego materiału np. lnu.

Podstawka na świeczki z drewna

To najprostsza z ozdób z drewna. Do jej wykonania potrzebny będzie gruby, płaski i szeroki kawałek z dowolnego drzewa. Wystarczy go jedynie przeszlifować w płaskich miejscach i pokryć lakierem. Po wyschnięciu będzie on świetną podstawką pod świeczki.

Podstawki pod napoje

Drewniane podstawki pod napoje nie tylko będą oryginalne, ale również ochronią meble przed zabrudzeniami i zniszczeniem. Do ich wykonania wystarczy przygotować jedną średniej grubości gałąź, pociąć ją piłą na dosyć grube, ale płaskie kawałki i pokryć impregnatem, który uodporni je na działanie temperatury oraz wody. Ciekawa ozdoba gotowa!

Kinkiety z drewnianym kloszem

Do stworzenia tak ciekawej dekoracji należy się odpowiednio przygotować. Przyda się cienki kinkiet jako baza oraz sama kora z drzewa i klej do drewna. Kinkiet oklejamy większymi fragmentami kory, tak aby łączenia były jak najmniej widoczne. Również baza nie powinna wystawać poza drewnianą osłonę. Po wyschnięciu kinkiet jest gotowy!

Świeczniki z drewna

Świecznik z drewna można przyozdobić np. polnymi kwiatami. Do ich wykonania potrzebne będą wyższe kawałki gałęzi, w których wyciąć należy otwór wielkości świeczki. Warto też przeszlifować świecznik z drugiej strony, aby stabilnie stał. Do środka wkładamy świeczkę i gotowe.

Ramki na zdjęcia

Ozdobę tę wykonać można razem z dziećmi. Potrzebować będziemy okrągłych, cienkich fragmentów gałęzi, młotka, gwoździ oraz wybranych zdjęć lub rysunków. Na płaskich elementach przyklejamy zdjęcia, tak aby nie wystawały poza obręb ramki i przybijamy młotkiem do ściany. Ta ciekawa ozdoba to świetny pomysł na prezent.

Drewno jest niezwykle wdzięcznym materiałem. Przy jego użyciu tworzyć można naprawdę wiele oryginalnych ozdób.

Zdj.główne: CHUTTERSNAP/unsplash.com

Powiązane posty
DIY

Na podstawie jakich cech, należy dokonać wyboru właściwego drewna konstrukcyjnego do naszego projektu budowlanego?

Poznaj czynniki, które warto rozważyć szukając odpowiedniego drewna konstrukcyjnego do swojego projektu budowlanego. Nasze praktyczne porady pomogą Ci wybrać najlepszy materiał.
Czytaj więcej
DIY

Jak utrzymać blask naczyń z użyciem produktów do zmywarki?

Poznaj sekrety utrzymania blasku swoich naczyń za pomocą skutecznych środków do zmywarki. Dowiedz się, jak z nich korzystać, aby maksymalizować rezultaty.
Czytaj więcej
DIY

Jak wybrać odpowiednią matę izolacyjną do twojego domu?

Odkryj kluczowe kryteria wyboru mat izolacyjnych, które zapewnią optymalną izolację cieplną twojego domu. Dowiedz się, które rozwiązanie będzie najkorzystniejsze dla twojego budynku.
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *